Başkanlar

Yalçın Şentürk

Yalçın Dorse Yönetim Kurulu Başkanı

1 Şubat 1952 yılında Manisa’da dünyaya gelen Yalçın Şentürk, çıraklıktan başladığı mesleği en ileri noktasına kadar çıkardı.

1962 yılında Nevşehir’de adım attığı treyler sektöründe, 1979 yılında Yalçın Dorse’yi kurdu. 1989 yılında üretim merkezini İstanbul’a taşıyan Yalçın Şentürk, bir dönem Araç ve Araç Üstü Ekipman ve  İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği’nde (ARÜSDER) başkanlık yaptı.

Yalçın Şentürk 17 Nisan 2019 tarihinde TREDER’in başkanlığına seçildi.

5

S.Kaan Saltık

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Kaan Saltık, sırasıyla TED Ankara Koleji, United States International University of San Diego’da İşletme bölümü ve müteakiben MBA tahsili yaptı. 30 yılı aşkın sektör tecrübesi ile Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda Koluman Holding A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Koluman Motorlu Araçlar A.Ş.’de CEO, görevlerini de yürüten Kaan Saltık, 2016 yılından itibaren Mercedes-Benz Türk A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2 çocuk babası olan Kaan Saltık İngilizce ve Almanca biliyor.

4

Recep Serin

Recep Serin Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Konya doğumlu olan Recep Serin, Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü hak kazandı.

2004 yılında Serin Treyler’de 2004 yılında işe başlayan Serin, sırasıyla satış elamanı, satış müdürü, genel müdür ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

2007 yılında TREDER’in kurucu üyesi olan Recep Serin, 2010-2013 yıları arasında TREDER Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Serin, halen 2. El treyler sektöründe Recep Serin Otomotiv’in kurucu sahibi olarak faaliyet gösteriyor.

3

Murat Tokatlı

Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü

1990 yılında İTÜ Makina Mühendisliği’nden mezun olan Tokatlı, sonrasında Marmara Üniversitesi’nde “Business Management” programını bitirdi ve iş hayatına 1993 yılında bir Koç Topluluğu Şirketi olan İstanbul Fruehauf A.Ş.’de satış mühendisi olarak başladı. 2002 yılında iki şirketin birleşmesi ile  Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.’de görevine treyler satış müdürü ile devam eden kariyeri boyunca sırasıyla şirketin tüm ticari araçlar gamından sorumlu satış müdürlüğü ve direktörlüğü görevlerine yükseldi. Sivil toplum kuruluşlarındada etkin rol alan Tokatlı, Treder’in 2. Başkanı oldu, Başkanlığı zarfında derneğin Avrupa treyler üreticilerinin çatı kuruluşu olan CLCCR’a kabulu ve temsilinde etkin rol oynadı. Halihazırda Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD)’in yönetim kurulu üyeliğinide yürüten Tokatlı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

2

Osman Sever

Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. Genel Müdürü

İTÜ Makine Fakültesi mezunu olan Osman Sever, 1992 senesinde MBA derecesi almış olup, 1987 senesinden beri otomotiv sektöründe değişik görevler üstlendi.

Bu süre boyunca, Oyak Renault A.Ş., Ram Dış Ticaret, Ford Otosan A.Ş., Karsan A.Ş. ve Tırsan A.Ş. de görev yaptı.

Karsan A.Ş.’nde Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, Tırsan A.Ş.’nde Genel Müdürü görevlerinde yer alan Sever, 2007 yılında TREDER’in kurulmasında rol oynadı ve derneğin ilk başkanı oldu.

Sever, 2009 – 2014 arasında Mısır’da yerleşik GBAuto şirketinde sırasıyla ticari araçlardan sorumlu COO, İş Geliştirme ve Strateji C Level ve son olarak da GBAuto Grubu Dep. COO’su olarak çalıştı. Şubat 2015 Ekim 2019 tarihleri arasında Otomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri olarak görev aldı.

14 Ekim 2019 tarihi itibariyle Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. Genel Müdürü ve Doğan Holding Sanayi İşleri Genel Müdürü görev yapıyor.

1
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart