2023 Yılını Da Ağır Vasıta Pazarı Büyüme İle Kapatacak
Posted in Haber

Ağır ticari araç pazarının 2022 yılında da büyüdüğünü gözlemlediklerini kaydeden Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Scania tarafında global çapta yaşanan çip krizine bağlı olarak tedarik problemlerinin üretime yansıması nedeniyle hedeflediğimiz pazar payına ulaşamadık. Bu süreci Scania olarak servis hizmetleri altyapımızı geliştirmek için kullandık. Servis hizmetleri sayesinde daralan araç parkında servis giriş adetlerimizi artırdık” şeklinde konuştu.

2023 yılına global anlamda bakıldığında, Ukranya ve Rusya arasında devam eden savaş, çip gibi üretim süreçlerini etkileyecek materyallere ulaşma problemleri sektörün negatif yönde etkileneceği alanlar olarak öne çıkacak gibi göründüğüne işaret eden Senyücel, 2023 yılı öngörülerini şöyle paylaştı:

“Pandeminin ardından piyasalarda çarkların dönmeye başlaması ile birlikte ekonomilerde canlanıyor. Her ne kadar temkinli bir yaklaşım olsa da pazar bir önceki yıla göre büyüme ile kapanacak gibi görünüyor. 2023 yılında da  2022’ye paralel bir pazar bekliyoruz.”

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart