Afet İçin 20 Milyon Liralık Bütçe Oluşturan Koluman, Dört Koldan Çalıştı
Posted in Haber

Depremin ilk saatinden itibaren seferber olan Koluman Holding, yardım için 20 milyon TL’lik bütçe oluşturdu. Koluman; tesislerini afetzedelere ve patili dostlara açtı, yardım malzemeleri topladı ve bölgeye ulaştırılmasında lojistik destek verdi, bölgedeki araçlara servis hizmeti sağladı, dış mekan soba üretti, yakacak sağladı ve şirket bünyesindeki tüm açık pozisyonlarda depremzede vatandaşlara istihdam sağladı.

 

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin hemen ardından hem bölgedeki personelleri hem de depremzedeler için araç filolarını, lojistik ağını, üretim gücünü ve tedarik zincirini seferber eden Koluman Holding, temel yardım malzemelerinin ekiplere ve vatandaşlara ulaşması için lojistik desteğini sürdürüyor. Afetin etkilerini minimalize etmek adına TC Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’yla işbirliğini daha da geliştiren firma, 4 tırı ile yardım kuruluşlarına lojistik destek verirken 17 arazi aracı ile ulaşılması güç kırsal bölgelere temel yardım malzemesi taşıyor.

Koluman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, ağır vasıta servisleri, dış hizmet kamyonları ve teknisyenleri ile birlikte deprem bölgelerindeki operasyonlarının devam ettiğini kaydetti. Bölgeye yardımların kesintisiz sürdürülebilmesi için servis hizmetine devam ettiklerini söyleyen Kaan Saltık, “Kendileri de afetzede olan Gaziantep Ağır Vasıta Servis ekibinin ambulans, yardım tırı ve kamyonetlerine hizmet vermek üzere ilk günden itibaren desteğe hazır bir şekilde tesislerimizde ve deprem bölgesinde gönüllü olarak hizmet vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar ekiplerimizce deprem bölgesinde ilk yardım, lojistik ve kamuda görevli 300’e yakın ağır vasıtaya servis hizmeti sağlamış bulunmaktayız. Lokasyonlarımızda ve bölge kırsalındaki mobil servis noktalarımızda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

TESİSLERi

afetzedelere açtı

İlk günden itibaren 400’e yakın çalışan ile yakını ve vatandaşı tesislerde misafir ederek barınma ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Kaan Saltık, başta MTD Otomotiv, Baktaç, Metaş ve Efe Endüstri olmak üzere bir çok tedarikçisi ile seferber olduklarını söyledi. Saltık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Misafirlerimize sıcak yemek ve barınma alanı sağlarken, patili dostlarımızı da unutmuyoruz. Üretim bantlarımızda -10 derecelere varan soğuklarda evsiz kalan ve hayatta kalma mücadelesi veren tüm vatandaşlarımız için ivedilikle sobalar üretiyoruz. Tedarikçilerimizin de üretim bantlarında üretilen sobalar ve yakacaklar tırlarımızla bölgeye sevk ediliyor. 100’e yakın dış mekan sobası yanında tedarikçilerimizle sağlanan 2 bin adet odun sobası bölgeye sevk edilmekte. 50 Tona yakın yakacak da sobalar ile birlikte ihtiyaç sahiplerine bizzat teslim ediliyor.  Ayrıca bölge hastanelerine medikal donanım desteği sağlıyoruz.”

 

“Yardım çalışmalarında daha yolun başındayız”

Afetzede çalışanlarına sundukları desteğin yanı sıra şirket bünyesindeki tüm açık pozisyonlarda depremzede vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydeden Kaan Saltık, şöyle devam etti: “Yaşanan acı depremden etkilenen tüm depremzedelerimiz için yaptığımız nakdi yardımlar ve uzman olduğumuz konulardaki diğer çalışmalarımızla daha yolun başındayız. Hazır kıta tüm Koluman ailemiz organizasyonun bir parçası olarak görev başında! Bu bir maraton olacak ama inanıyoruz ki yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart