ARTES Sistemi’ne geçiş eğitimleri online devam ediyor
Posted in Haber

15 Haziran’dan sonra elektronik ortamda bildirimi yapılmayan araçların tescil işlemlerin yapılmayacak!

Römork ve yarı römork cinsi (O2, O3 ve O4 kategori) tam araçlara ait uygunluk belgesi bilgilerinin elektronik ortamda ARTES’e bildirilmesi zorunlu olmasıyla, bu konuda üreticilerin bilgilendirilmesine devam ediyor. TREDER, TNB ve TSE yetkililerinin de katılımları ile video konferans üzerinden tüm sektör paydaşlarına sisteme geçiş sürecine ilişkin eğitim imkanı sunuluyor.

 

Türkiye Noterler Birliği (TNB), römork ve yarı römork cinsi (O2, O3 ve O4 kategori) tam araçlara ait uygunluk belgesi bilgilerinin elektronik ortamda ARTES’e bildirilmesi yönünde 15 Haziran 2020 tarihinden sonra tescili yapılacak araçlar için zorunluluk getirilmesine; bu tarihten sonra elektronik ortamda bildirimi yapılmayan araçların tescil işlemlerinin yapılmayacağını duyurdu.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), ARTES Sistemi’ne geçiş işlemlerinde hem kendi üyelerine hem de sektördeki diğer üreticileri bilgilendirmeye ve eğitmeye devam ediyor. 28 Mayıs tarihinde TREDER, TNB ve TSE ile birlikte yaptığı online eğitime 50’ye yakın firma katılım gösterdi.

Daha önce de ilan edildiği üzere bu tarihten sonra tescil işlemleri noterlerde gerçekleştirileceğinden, sisteme dahil olmayan firmaların satmış oldukları ürünler tescil olmayacak.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şentürk, hafta sonu tatili de düşünülerek firmaların 12 Haziran Cuma gününe kadar gerekli prosedürleri tamamlaması uyarasında bulunarak şu açıklamayı yaptı:

“Son derece verimli ve aktif katılımlı bir eğitim yaşadık. Katılan tüm firmalara ve yetkililere teşekkür ederiz. Ayrıca bu süreçte her zaman destek veren ve her konuda yardımcı olan Türkiye Noterler Birliği’ne Türk Standartları Enstitüsü’ne şükranlarımızı sunarız. Günlerdir derneğimizin Teknik Komite ve Genel Sekreterimizin telefonları susmamıştır. Bu bizi fazlasıyla mutlu eden bir gelişmedir. Demek ki; bizler birlik ve beraberlik içerisinde çok daha güzel çalışıyoruz. Sektöre fayda yaratmaya devam edeceğiz. Bu eğitimde katılımcılar merak ettikleri sorulara ve yaşadıkları problemlere, gerek Türkiye Noterler Birliği gerekse TSE yetkililerinin ağızlarından cevap bulmuşlardır. Son 15 günde sisteme katılmak üzere müracaat eden firma sayısı çok fazla artmıştır. İsteriz ki; hiçbir imalatı hiçbir sektör ortağımız mağdur olmasın. O nedenle  bir an evvel gereken müracaat ve işlemleri yaparak 12 hazirandan evvel sisteme geçişi tamamlayalım. Biz TREDER olarak tüm üyelerimizle, Teknik Komitemizle ve genel sekreterimizle bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de tüm sektörün yanında olacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bu zor günleri böyle birlik-beraberlik içerisinde atlatalım.”

 

ARTES sistemine geçiş ile ilgili her türlü bilgi için

Türkiye Noterler Birliği ile ilgili konularda  bayidestek@tnb.org.tr

Türk Standartları Enstitüsü ile ilgili  konularda belgelendirmedestek@tse.org.tr

Her türlü konuda genelsekreter@treder.org.tr  adreslerine müracaat edebilirler.

Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart