Boya sektörünün iddialı firması Leader Paints Coatings TREDER Üyelerini Konya’da buluşturdu
Posted in Haber

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerini Leader Paints & Coatings ile sürdürdü. Birçok markanın distribütörlüğünü sürdüren firma, TREDER üyelerini 26 Kasım’da Grand Millenium Hatel’de ağırladı. Yeni kurulan fabrikayı ve  ürünlerini tanıtan Leader Paints & Coatings yetkilileri, üretttikleri boyalarla ilgili bilgi verirken, gelecek planlarını TREDER üyeleri ile paylaştılar.

 

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, sektöre verdiği katkılardan dolayı Şençoban Boya’nın kurucusu Zekeriya Şençoban ve İbrahim Şençoban’a plaket verdi.

 

Ülkemizin köklü kuruluşlarından olan ve 1977 yılından itibaren boya sektöründe faaliyet gösteren, birçok markanın disrübütörlüğünü yapan Şençoban Boya, 2017 yılında Leader Paints & Coatings’i bünyesine alarak büyümesini sürdürüyor.

 

TREDER üyeleri ile bir araya gelen Leader Paints & Coatings Yetkilisi Mithat Harmankaya,

sanayi alanındaki endüstriyel araç ve ekipmanlara yüksek kaliteli ürünleri sunduklarını belirterek, “Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulan fabrikamız ve  2 bin metrekarelik alanda lojistik depomuz bulunuyor. El değmeden üretim, otamasyon sistemi getiriliyor. Dünyanın en premium firmalarından tedarik yapıyoruz. Ekibimiz çok iyi, bu alanda markalaşmış insanlarla yüksek bir enerji yakaladık. Sadece epoksi, akrilik astar üretimi yapan bir firma olmayacağız. Uçaktan, gemi ve mobilyaya kadar pek çok ürün grubunda ürünlerimizi sunacağız. Pilot uygulamarımız hazır” ifadelerini kullandı.

Birçok TREDER üyesi ile çalıştıklarının altını çizen Harmankaya, üreticilerle doğrudan bir bağlantı kurmak için bayilik yerine bölge organizasyonlarına ağırlık verileceğini söyledi. Müşterilerin üretim prosesinin içinde yer alarak ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamak istediklerinin altını çizen Harmankaya, Türkiye’de yüksek katı-reçete skalasında en üsste yer alan üç markadan biri olduklarını vurguladı.

 

“Konya’yı boyanın başkenti yapmak istiyoruz”

Boya bileşenleri hakkında bilgi veren Leader Paints & Coatings AR-GE Müdürü Nail Bumen ise “Konya’yı boyanın başkenti yapmak için yola çıktık” diyerek, işi bilen insanların biraraya geldiğini ve başarıyı getirecek unsurları oluşturduklarını vurguladı.

Dünyada hammadde üreticileriyle sürekli temas halinde olduklarını kaydeden Reçine AR-GE Müdürü Gürcan Adıgüzel ise , Türkiye’de olmayan ürünleri Türkiye’ye kazandırmak istediklerini kaydetti.

 

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, “Konya hem treyler üretiminde hem de tedarikinde çok önemli işler yapıyor. Şençoban Ailesinin sektörde önemli bir yatırım yaparak, kendisine önemli hedefler koyduğunu gördük. Umarım hem bu tesis hem de treylerciler birbirlerine değer katarak büyümeye devam eder ve sonuçta kazanan ülkemiz ekonomisi olur” şeklinde konuştu.

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart