Damper, Lowbed Ve Konteyner Şasiye Yoğunlaşan Özgül Trailer, Kalite Çıtasını Daha Da Yukarı Çekecek
Posted in Haber

Ürün gamını damper, lowbed ve konteyner şasi olarak 3 modele indiren Özgül Trailer, 2023 yılında 756 adet treyler üreterek önemli bir ölçeğe ulaştı. Kalite çıtasını daha da yukarı çıkarmaya başladıklarını söyleyen Özgül Trailer Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özgül, “Avrupa’daki güçlü bayi ağımız sayesinde 2024 yılını 750-800 adet ile kapatmayı bekliyoruz” dedi. 

 

Pandemi ile yükselişe geçen Türk treyler pazarında rüzgarı iyi değerlendiren firmaların başında Özgül Trailer geliyor. 2023 yılında 756 adet treyler üreten ve bunun yüzde 90’ını ihraç eden Özgül Trailer’in gelecekteki çalışmalarını Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özgül anlattı. Avrupa’ya ihraç yapmanın her zamankinden daha zor olduğunu aktaran Özgül, “Avrupa’da 10 yılda önemli bir bayi ağı oluşturduk. Bu güçlü ağ sayesinde müşterilerimizin-pazarın ihtiyaçlarını çok daha iyi öğrenebiliyoruz. Bu sayede ürünlerimizi pazara ve müşteriye uygun olarak sunabiliyoruz. Bu güçlü bayi ağı sayesinde inişli-çıkışlı bir satış grafiğinden daha öngörülebilir bir pazara ulaşabildik. Özellikle tedarik zincirinin kırıldığı pandemi dönemlerinde müşterimize önemli bir güven ilişkisi kurduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Deprem bölgesinin damper ihtiyacı karşılanacak

Ürün gamlarını damper, silobas, lowbed ve konteyner şasiye yoğunlaştırdıklarını aktaran Özgül, bu sayede üretimde kaliteyi daha da yukarı çıkarabileceklerini söyledi. Normalde üretimlerinin yüzde 90’ını ihracata ayırdıkları aktaran Özgül, bu yıla özel olarak deprem bölgesinin yeniden inşasında müşterilerini desteklemek için üretimdeki yurtiçinin payını yüzde 20’ye çıkarabileceklerini söyledi. Özgül,  “Deprem bölgesinde yoğun bir damper ihtiyacı var. Uzun yıllardır çalıştığımız müşterilerimiz bizimle yola devam etmek istiyorlar. Onları bu yolda yalnız bırakmayacağız” dedi.

 

Müşteri ve pazar taleplerini kısa zamanda yerine getiriyoruz

Kaliteyi sürekli olarak yukarı çıkarmak için yeni teknolojilerden yararlandıklarını anlatan Mehmet Özgül, robotik kaynak sayesinde daha hızlı ve kaliteli üretime geçebildiklerini anlattı. Özgül açıklamalarına şöyle devam etti: “Robot kaynak yatırımlarımız devam edecek. Şu anda 30 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyoruz. Fiziki kapasite artışından çok üretimimizi daha kaliteli ve daha verimli hale getirmek adına çaba gösteriyoruz. Tercih edilmemizin en önemli sebebi müşterilerimizin pazara odaklı özel taleplerini karşılayabilmemiz. Bunu da kısa bir zamanda yapıyoruz. Bu en büyük avantajımız diye düşünüyorum.”  Türkiye’nin lojistik avantajlarının son küresel tedarik krizleri nedeniyle zayıfladığına değinen Özgül, Avrupa yönlü ihracatta navlunların artmasından ve teslimat sürelerinin uzamasından olumsuz etkilendiklerini söyledi. Mehmet Özgül, üretimlerinde lowbed’in payının arttığına değinerek yılda 250 adetlere ulaştıkları bilgisini verdi. Lowbed’de Özgül’ün üretim ve kalite gücünü çok iyi sergileyebildiğini anlatan Özgül, yıla iyi bir başlangıç yaptıklarını ve sene sonunu 750-800 adetlik toplam üretimle kapatmayı planladıklarını söyledi.

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart