Dikkat! 1 Haziran’dan sonra ARTES Sistemi haricinde tescil yapılamayacak
Posted in Haber

TREDER, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Noterler Birliği, TSE yetkililerinin ARTES için yaptıkları çalışma sonucunda, tescil işlemleri başarılı şekilde yürütülüyor. ARTES Sistemi’nde 1 Haziran 2020 tarihinde itibaren gerekli prosedürü tamamlamayan ve sisteme dahil olmayan imalatçıların ürünleri tescil edilmeyecek.

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) ile Türkiye Noterler Birliği (TNB) ARTES sitemindeki güncel durumu değerlendirmek üzere 6 Mayıs tarihinde internet üzerinden bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ARTES Sistemi’nin başarılı şekilde faaliyette olduğu belirtilerek, üreticilerin sisteme dahil olunması yönünde hatırlatılma yapılması istendi. 1 Haziran’dan sonra ARTES Sistemi haricinde tescil yapılamayacağının hatırlatıldığı toplantıda, TREDER Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem ve Teknik Komite Başkan Yardımcısı Tanver Talas, sistemle ilgili teknik düzenlemeler hakkında yapılması gerekenleri bir kez daha açıkladı.

TSE müracaatı yapan ancak sonuç alamayan üreticiler için belgelendirmedestek@tse.org.tr adresine mail yoluyla başvurmaları halinde kısa sürede sonuç alınacak.  Ayrıca Türkiye Noterler Birliği ile olan sorunlar için, bayidestek@tnb.org.tr adresine yazılı bildirim yapılabiliyor.

 

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart