Dünya Döndükçe Treylerin De Tekerleği Dönecek
Posted in Haber

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye ve dünya Koronavirüs salgınıyla sarsıldı. Salgın, herkesin ilk gündemi oldu ve bu belayı üstümüzden atmak için hayatımızı baştan sona şekillendirdik. Ailemiz, çalışanlarımız, meslektaşlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz derken birçok insan ile sosyal mesafemizi koruyarak hayatımıza devam edebiliyoruz. Bu salgın ile artık ülkemizdeki bütün insanlardan sorumluyuz. Aldığımız tedbirlerle hem kendimizi hem de milletimizi koruyoruz.

Treyler sektörünü temsil eden tek dernek olarak devletimizin aldığı kararları harfiyen uyguladık, ihtiyaç duyduğunda da yanında olduk. Bugüne kadar devletten birçok destek talebimiz oldu ve destek aldık. Bugünlerde devletin desteğe ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz. Her zaman devleti ve milletiyle bir bütün olan treyler sektörü, Milli Dayanışma Kampanyası’na elinden gelen desteği yaptı ve yapmaya devam edecektir.

Bugünleri herkesin bir anlamda test edildiği, zor zamanlar olarak görebiliriz. O yüzden salgının gelip geçeceğini, yarınların daha güzel olacağını bilmeliyiz. Başka türlüsünü düşünerek yaşamak mümkün değil. Tabi bu zor günlerde bazı işlerin kıymeti de iyi anlaşılıyor; doktorlar, sağlık çalışanları gibi. Bir de görünürde olmayan doktora ilacı ulaştıran, hastaneye maske taşıyan şoförlerimiz var. Onlar da bir alkışı hak ediyor.

İlaçların, bozulabilir gıdaların standartlar içinde taşınmasının ne kadar önemli olduğunu, bugünlerde daha iyi anlıyoruz. Araçların yolda kalmaması için servislerimiz 7/24 hizmet veriyor. Treyler sektörü görevinin başında. Treylerler sahip oldukları iklimlendirme ve izolasyon sayesinde her türlü ürün istenilen sıcaklıkta taşınabiliyor. Türkiye bu konuda yeterli treyler parkına sahip olmasa inanın işimiz her zamankinden daha zor olurdu. İtalya, İspanya, Fransa, Almanya üretimlerine ara verirken Türkiye’deki treyler üreticileri üretimlerine zor da olsa devam edebildi. Bizlerin her zamankinden daha çok çalışmaya ihtiyacımız var.

Ülkemiz; insan kaynağı, altyapısı, tedarik zinciriyle bu salgının üstesinden geldiği gibi bu krizden güçlenerek çıkacaktır. Son olarak tekrardan sektör olarak üzerimize düşen her türlü göreve hazır olduğumuzu bir daha belirtmek isterim. Ülkemizin ve dünyamızın tez zamanda sağlıklı günlerine ulaşacağını hasseten temenni ediyorum.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şentürk

Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart