Kadesan Group, TREDER üyelerini yeni tesisinde ağırladı
Posted in Haber

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerine devam ediyor. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki heyet, Kadesan Group’un Hadımköy’de açılan yeni fabrikasını 9 Temmuz tarihinde ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Kadesan Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gençoğlu, treyler sektörünün temsilcilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 130 personel ile sektöre hizmet vermeye devam edeceklerini açıkladı.

Kadesan Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gençoğlu, TREDER üyelerini fabrikayı gezdirerek, üretim proseslerini yakından tanıttı. TREDER üyelerine ayrıntılı bir sunum da yapan Gençoğlu, ürünler ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler verdi. Kadesan Group’un 30. yılını geride bıraktığını belirten Gençoğlu, iki şirket ve 130 çalışan ile 5 bin 300 metrekaresi kapalı, 6 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 11 bin 300 metrekarelik alanda hizmet verdiklerini söyledi.

Kadesan Group’un, Karadeniz Branda ve Turkuaz Branda markalarının çatı kuruluşu olduğu bilgisini veren Gençoğlu, ayrıca Versus Omega ve Adaico’nun Türkiye’deki tek satıcısı olduklarını belirtti. Gençoğlu, firma ile ilgili şu bilgileri verdi: “Sektörünün lider kuruluşu olan Kadesan Group, rekabet gücünü korumak ve arttırmak, daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak, sürdürülebilir bir başarı sağlamak için üretim teknolojilerini sürekli yeniliyor. Firma olarak yıllık tek vardiyada 6 bin, 2 vardiyada 12 bin Kayar Perde ve Kayar Tavan Branda üretim kapasitesine sahibiz. Yüksek Frekans Branda Kaynak Makinaları ile üretimde en güncel teknolojileri kullanan firmamız, müşteri istekleri doğrultusunda özel olarak tasarlanmış DK 16 Metre Branda Kaynağı yapabilen, kaynak mukavemeti 110 newtonun üzerinde olan Dijital Kontrol Panelli Yüksek Hava Basınçlı Sıcak Hava Branda Kaynak Makinaları ile hizmet sunuyor. Kadesan Group son teknolojilerin desteği ile minimum iş gücü ve maksimum üretim adedine ulaştı.” Pentawave ile yükleme 3 dakika 50 saniye sürüyor

Pentawave yeni yükleme ve boşaltma sistemi hakkında bilgi veren Gençoğlu, söz konusu sistemle treyler yüklemesinin 3 dakika 50 saniye gibi çok kısa bir sürede tamamlandığını, standart kayar bir perde ile aynı işlemin 15 dakika 13 saniyede bitirebildiğini vurguladı.

Pentawave sisteminde iklimlendirme de yapılabildiğinin altını çizen Gençoğlu, yalıtımlı perde sistemi ile sebze ve meyve taşımacılığında kullanıldığını söyledi. Soğutucu ürün ile kullanıldığında eksi 12 dereceye kadar sıcaklık sağlanabildiğinin altını çizen Gençoğlu, ürünün özellikle fabrikalar arası taşımacılıkta verimli kullanıldığını aktardı.

Kadesan Branda’nın XL 12642 Yük Emniyet Sertifikalı Kayar Yan Perde üretimi yapabildiğinin altını çizen Murat Gençoğlu, ADR sertifikalı (alev yürümezlik özelliğine sahip) ve Protect Yırtılmaz Branda (çelik tel dokumalı) üretimi ile lojistik hizmeti veren firmalara daha güvenli taşımacılık yapma imkanı sağladıklarını vurguladı.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk de ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada Kadesan Group’un sektörün en eski ve önemli tedarikçileri arasında yer aldığını belirterek, “Yeni tesisin sektöre ve Kadesan Group’a hayırlı olmasını diliyorum. Umarım işleri artar ve bu sektöre hizmet vermeye devam ederler” şeklinde konuştu.

TREDER Yönetim Kurulu, Temmuz ayı toplantısını Kadesan Gruop’un fabrikasında gerçekleştirdi. Toplantıda özellikle iç pazardaki düşüşün önüne geçilmesi için yapılabilecekler masaya yatırıldı. Bu amaçla KDV indiriminin devam etmesi ve treylerin de hurda teşvikine dahil edilmesi için kamu ile daha yakın bir çalışma yürütülmesi kararlaştırıldı.

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart