Krone, Şasi Üretim Kapasitesini 10 Bin Adede Çıkarıyor
Posted in Haber

Krone artan talebe karşılık verebilmek için kapasite artışına gidiyor. Şasi fabrikasını genişleten Krone, ikinci robot kaynak hattını devreye alarak şasi üretim kapasitesini iki yıl içerisinde yıllık 10 bin adede yükseltecek.

 

Krone Türkiye yetkilileri, TREDER Haber Dergisi’nin sorularını şöyle cevapladı.:

 

Soru: 2022 yılı ağır vasıta sektörü ve markanız için nasıl bir yıl oldu?

Cevap: 2022 yılı, sektör olarak son 10 yılda en çok talebi gözlemlediğimiz yıl oldu. Krone olarak iç piyasada talebi karşılamakta zorlanırken, ihracatta büyümemiz devam etti ve 28 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirdik. 2022’de 11 aylık dönemde Türkiye içinde 1.700’ün üzerinde treyler satışı gerçekleştirirken, yaklaşık 3 bin 600 adet treyler ihraç ettik ve ihracatımızı 2021’in aynı dönemine göre yüzde 65 arttırdık.

“Mission beyond zero” yaklaşımımızla, inovasyona ve sürdürülebilirliğe önem vermeye devam ettik ve sektöre yön veren önemli gelişmelere imza attık.

Trailer Dynamics şirketi ile birlikte geliştirdiğimiz ve IAA Fuarı’nda tanıtımını yaptığımız yeni e-treyler teknolojisiyle, çekicilerin yakıt tüketimini yüzde 20 ila yüzde 40 arasında azaltabilen ve elektrikli çekiciler için ekstra 500 km menzil sağlayabilen e-treylerimiz oldukça ilgi gördü.

Konteyner taşımacılığı için geliştirdiğimiz yeni “Box Liner eLTU 50 Traction Automatic” ile “Şasi” kategorisinde Treyler İnovasyon Ödülü’ne layık görüldük. Kullanıcı dostu bu teknoloji sayesinde sürücü, çekici kabinindeki uzaktan kumandada bulunan bir düğmeye basarak, şasisinin ayarını taşınacak konteynere uygun olarak kolaylıkla yapabilmektedir. Böylece hem limanda hem depoda operasyon süreleri kısalmaktadır.

S: 2023 yılında sektörü en çok etkileyecek gelişmeler neler olabilir?

C: Krone olarak 2022 yılında cevap vermekte zorlandığımız iç pazar talebine karşılık verebilmek adına gerekli adımları yaptık ve hazırlıklıyız. Kapasite artışının ilk adımı olarak şasi fabrikamıza 4 bin 800 metrekare yeni kapalı alan eklenecek ve mevcut 5 bin metrekarelik alanın revizyonu yapılacak. 2023’ün ikinci çeyreğinde devreye alınacak ikinci robot kaynak hattı ile şasi üretim kapasitesi iki yıl içerisinde yıllık 10 bin adete yükselecek.

Şu anda müşterilerimizin markamıza duymuş oldukları güven ve 2023 yılı için almış olduğumuz siparişler, önümüzdeki yılın da sektörümüz açısından çok yoğun ve olumlu geçeceğini gösteriyor. Yıl içerisinde ülkemizde gerçekleşecek genel seçimler, Avrupa ekonomisindeki olası dalgalanmalar, müşterilerimizin finansman seçeneklerine ulaşımda yaşadıkları zorluklar, ekonomik anlamda sektörü etkileyebilecek faktörler olarak gözükse de müşterilerimiz yatırım planlarına kararlılıkla devam ediyorlar.

S: 2023 yılı öngörünüzü pozitif, negatif veya nötr tercihinden hangisinde kullanırsınız?

C: 2023 yılı için öngörümüz pozitif yöndedir.

 

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart