Olumlu Hava 2023 Yılında Da Devam Eder
Posted in Haber

2022 yılının firmaları için son derece verimli geçtiğini, ilk ihracatlarını gerçekleştirdiklerini ve kapasitelerinin tamamını doldurdukları belirten Adakon Genel Müdürü Yasin Sakarya 2023 yılında imalat ve satış pazarlama konusunda sektörün pozitif,  iş gücü ve hammaddeye ulaşım konusunda  negatif yönde seyredeceğini kaydetti.

 

Adakon  Genel Müdürü Yasin Sakarya, 2022 yılını hızlı ve verimli geçirdiklerini belirterek, firma bilinirliği ve marka değerinin arttığı, ilk ihracatı gerçekleştirme fırsatını yakaladıklarını söyledi. Ağır vasıta ve treyler sektörünün altın çağını yaşadığını dile getiren Sakarya, “Full kapasite, ortalama 5 ay doluluk oranı ile imalatımızı ve bütün bir yılı bitirmiş bulunmaktayız” dedi.

 

2023’DE SEKTÖR YİNE CANLI OLUR

2023 yılı öngörülerini de paylaşan Sakarya şunları söyledi: “2023 yılında önceki sanayiyi etkileyecek tek faktörün yıl ortasında  yapılacak olan genel seçimin olacağı görünüyor. Bunun dışında enflasyonun sürekli artışı tüketiciyi büyük bir hızla satın almaya yöneltmesi ve yatırıma zorlaması sektörü 2022 yılı gibi canlı tutacağı kanaatindeyiz.”

Sakarya, imalat ve satış pazarlama konusunda sektörün pozitif,  iş gücü hammaddeye ulaşım konusunda negatif yönde seyredeceğini öngördüklerini belirterek, genelde esecek havanın olumlu yönde olacağını düşündüklerini söyledi.

 

Bu gönderiyi paylaş
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart