Scorpion Trailer, İmza Ürünüyle Treylerin Anavatanını Fethediyor
Posted in Haber

Scorpion Trailer, imza ürünü römork lowbed ile başta Almanya olmak üzere Fransa, Polonya, İtalya, Danimarka başta olmak üzere Avrupa’da 15’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. ALM Damper Yönetim Kurulu Başkanı Harun Alım, 6 yıl gibi kısa bir sürede pazarda adından söz ettirdiklerini, geçtiğimiz yılı 456 adet ile kapattıklarını, bu yıl ise üretim kapasitesinin yüzde 92 dolduğunu vurguladı.

 

Scorpion Trailer iddiasını treylerin anavatanı olan Almanya’da gösterdiğini anlatan ALM Damper Yönetim Kurulu Başkanı Harun Alım, “İlk günden itibaren Almanya’da, Avrupa’da söz sahibi olmak istedik. Pazardan çok önemli bilgiler edindik. İş modellerimizi, kalite anlayışımızı değiştirdik. Gelişmeye devam ediyoruz. İmza ürünümüz römork lowbedimiz ile pazarda çok önemli yere sahibiz. İkinci ürünümüz standart lowbed. Üretimimizin yüzde 70’ini Tam Römork lowbed, yüzde 30’u standart lowbed oluşturuyor. Avrupa’da başta Almanya olmak üzere 15’den fazla ülkede varız” şeklinde konuştu.

 

Şampiyonlar Ligi gruplarından çıktık!

2023 yılının parça tedariki anlamında zor bir yıl olduğuna işaret eden Alım, geçtiğimiz yıl 456 adetlik üretim yaptıklarını, parça tedarikinde sorun yaşanmasaydı bunun çok daha üzerinde üretim yapacaklarını söyledi.

Alım, geçen yıldan kalan talepleri bu yıl karşıladıklarını belirterek şöyle devam etti:  “Üretimimizin yüzde 90’ı dolmuş durumda. Avrupa’da lowbed römorkumuza talep çok fazla ve bu ürünümüz çok beğeniliyor. Ürünümüzü galvaniz şasi olarak 30 yıl paslanmazlık garantisiyle sunuyoruz. Hafif olmasıyla kullanıcıların faydalı yük kapasitesini artırıyor. Joker bir treyler aslında. Birçok malın taşınmasında kullanılabiliyor. Türk mühendislerinin Avrupa pazarı için tasarladığı bu ürünü gururla üretiyoruz. İhracata Avrupa ile başladık. Orası şampiyonlar ligi, burada başarılı olursak dünyanın her yerinde başarılı olabiliriz diye düşündük. Haklı çıktık. Yani Şampiyonlar Ligi gruplarından çıktık diyebiliriz”

 

Kapasiteyi arttırıp, robot yatırımlarına ağırlık vereceğiz

Harun Alım, bu yıl içinde üretim adetlerini yüzde 20 oranında arttırıp, robotik kaynağı devreye almayı planladıklarını söyledi. “İyileştirme ve geliştirme süreçleri Scorpion Trailer’de bitmiyor. Henüz yolun başındayız. Üretim gamımız ve kapasitemiz artabilir. Hep daha iyisini üretebiliriz diye güne başlıyoruz” diyen Alım, Türkiye’nin artık treyler üretiminde daha fazla söz sahibi olduğunu vurguladı. Treyler üretiminde ‘Konya Gerçeği’nin olduğunu dile getiren Alım, üretimiyle, tedarikçisiyle belki gelecekte fuarıyla burayı treyler üretim merkezi noktasında çok iyi bir noktaya getirebileceklerini iddia etti.

 

 

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart