Techpol’de Formül Tuttu, Sırada Yeni Fabrika Var
Posted in Haber

Treyler ve üstyapı sektöründe poliüretan levha üretimiyle önemli bir boşluğu dolduran TECHPOL, kalitesiyle müşterilerinden tam not alıyor. Sakarya’da yeni bir üretim tesisini devreye alacak olan TECHPOL, gelecek 5 yıl içinde yapacakları yatırımları bir yıl içinde yapmaya hazırlanıyor.

 

Türkiye’nin treyler üretim merkezi olma iddiasını güçlendirmek adına tedarikçiler de yatırımlarına devam ediyor. Adapazarı’nda yeni fabrika yatırımına hazırlandıklarını kaydeden Nevpa Genel Müdürü Mehmet Ortaç, TECHPOL sayesinde sermayenin ülkemizde kalması, dışa bağımlılığın azalması ve treyler üreticilerimizin rekabet avantajı sağlamak adına önemli bir adım atacaklarını vurguladı.

Kimya dersinden de 100 aldık.

Bugüne kadar metal üzerine üretim yaptıklarının altını çizen Nevpa Genel Müdürü Ortaç, TECHPOL ile kimya alanında yeni bir meydan okuma yaptıklarını ve burada başarılı olarak Nevpa’nın başarılarına bir yenisini daha eklediklerini söyledi. “Nevpa kimya dersinden de 100 almıştır. Bunu kimya sektörünün duayenleri diyebileceğimiz kişiler dile getiriyor. Yaptığı Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde treyler ve kasaların yan, tavan ve taban duvarlarında kullanılan sektörde ‘köpük’ olarak bilinen poliüretan levhalarının üretiminde üst düzey kaliteyi yakaladık. Müşterilerimizle bu geliştirmeyi sağladık. Müşterilerimiz bugün gelinen kalite seviyesinden son derece memnun olduklarını dile getiriyor.”

 

13.60 m treyler levhası üretilecek.

TECHPOL’ün bir sonraki adımının otomasyonlu, sürekli, ölçekli üretime geçmek için adımlar atığını söyleyen Ortaç, şu anda 12 bin metreküplük üretebildiklerini yeni yatırım sayesinde bir yıllık üretimi bir ayda yapabileceklerini kaydetti.  Treyler için 13.60 metre levhaların da üretimine başlayacaklarını kaydeden Ortaç, “Frigorifik treyler üreticilerimiz levha üretimini anahtar teslim alabilecekler. Onların üzerinden bu üretimi alabilecek yapıya kavuşacağız. Üretimlerini daha verimli, hızlı ve esnek yapabilecekler” şeklinde konuştu.

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart