TREDER Çalışmaya Devam Ediyor…
Posted in Haber

Hali hazırda 23 üyesi ile sektörün tek temsilcisi konumunda olan Treyler Sanayicileri Derneği üyeleri ile her türlü koordinasyonu sağlayarak, moral değerleri yüksek tutmak için iletişimi kesmiyor. Gelişmeleri anında üyeleri ile paylaşan TREDER hafta içerisinde tün üyeleri ile yaptığı görüşmelerde alınan tedbirleri ve yeni çalışma planlarını değerlendirdi. Ortaya çarpıcı sonuçlar çıktı;

-Dernek üyesi olan tüm firmalarda çok ciddi önlemler alınmış bulunuyor.

-Her firma konusunda uzman kişilerden bilgi ve hatta eğitimler alarak, kriz eylem planları oluşturmuş bulunmaktadır.

-Çalışma saatleri düzenlenerek, üretim faaliyetleri iki vardiyaya bölünerek çalışan sayısı bölünmüştür.

-Şu ana kadar hiçbir firma eleman sayısını düşürme yoluna gitmemiştir.

-Beyaz yaka çalışanlar evden çalışma sistemine geçirilerek, uzaktan işlerine devam etmeleri sağlanmıştır.

-Tüm fabrikalar dezenfekte edilerek, hijyen kuralları hakkında personel eğitimleri ve gerekli malzemelerin temini ile devamlılık sağlanmıştır.

-Yemek saatleri uzatılarak, aynı masada tek kişiden fazla elemanın oturtulmaması uygulamasına geçilmiştir.

-Çalışma saatlerinde sosyal mesafenin korunması zorunluluğu getirilmiştir.

-60 yaş üzeri veya kronik hastalıkları olan, gribal enfeksiyon belirtisi gösteren bütün çalışanlar ücretli izine çıkartılmıştır.

-Hem dahili hem de harici muhataplarla tele-çalışma, telefon, e-mail ve WhatsApp ile iletişime yönelinmiştir.

-Tedbirleri azami düzeyde uygulamak kaydı ile üretimin, çalışma hayatının devamlılığı esasına ve bu sayede çalışanların da mağdur olmamasına kararlı bir biçimde devam edilmesi esas benimsenmiştir.

-Ülkemize, devletimize en üst düzeyde destek olabilmek üzere her türlü göreve ve sorumluluğa hazır olduğumuz bizzat görülmüştür.

-İnançlı bir biçimde ve yetkililerin beyanları doğrultusunda her türlü uyarıya bağlı kalınacağı, kriz döneminde mücadeleye devam edeceğimiz noktasında hiç tereddüt yoktur.

-Bu süreçten güçlü bir biçimde çıkacağımıza tüm üyelerimizin inancı tamdır.

 

Konu ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Şentürk’ün değerlendirmeleri ise şu şekildedir;

“Ekonomik hayatın sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde sekteye uğradığı hepimizin malumudur. Bizim de dernek olarak üyemiz olsun olmasın sektörün tüm paydaşları için devletimize fazlaca yük getirmeden belirli istisnalar ve destekler konusunda taleplerimiz olmuştur. Bakanlarımız nezdinde bu taleplerimiz makamlarına iletilmiş ve ilk açıklanan Kalkan Destek Planı içerisine Treyler sektörünün de alınması mümkün olmuştur.   Bu anlamda yine üyemiz olsun olmasın tüm sektör paydaşlarının sesi olmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bizlere durmak yakışmaz. Çünkü bizler durursak hayat durur. Çalışmaya devam etmeliyiz. Kurallara uyarak, tedbirleri alarak, devletimizin arkasında her zaman olduğu gibi dimdik durarak üretmeye devam etmeliyiz. Bu günleri de atlatacağız ama bir olmak, bilinçli ve sorumlu olmak şart. Çok şükür üyelerimiz bu konuda çok dikkatli ve sorumluluk sahibi olarak şu ana kadar gerekenleri yaptılar. Ülke olarak Allah yardımcımız olsun ve bir an evvel bu sıkıntıyı da atlatalım.”

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart