TREDER Teknik Komitesi, dernek merkezinde toplandı
Posted in Haber

TREDER Teknik Komite üyeleri, 29 Kasım 2019 tarihinde dernek merkezinde biraraya geldi. TREDER Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem başkanlığınde düzenlenen toplantıya Teknik Kolite Başkan Yardımcısı Tanver Talas, komite üyeleri Alp Arslan, Mehmet Dinçer, Önder Morkoç, Mehmet Toprakkale, Ahmet Adem Buğday, Zafer Halli katıldı. Toplantıda gündeme gelen ve alınan kararlar şu şekilde:

 

TSE’nin ARTES sistemine girilecek bir AT tip onayı için 500 TL (KDV dahil) ücretine istinaden gönderilen indirim talep yazısına gelecek cevap takip edilip, indirim olmaz ise yönetim kuruluna tarafların bir araya gelerek (Sanayi Bakanlığı, TSE, TNB, TREDER) toplantı yapılması gerektiğine dair bir yazı yazılması kararlaştırıldı.

3 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da Üyelerimize ÜCRETSİZ verilecek olan Avrupa/Rusya Araç Tip onay regülasyonları ve ADR/TPED (Taşınabilir Basınçlı Ekipmanlar) regülasyonları eğitimi hakkında bilgilendirilme yapılmış olup eğitim içeriği ve katılımcı listesi verildi.

27 Aralık tarihinde TREDER Pendik Ofis binasında Optival Test kuruluşunun TREDED üyelerine Homologasyon eğitimi vermesi kararlaştırıldı.

Şubat ayındaTÜV Mobilite firmasının TREDER Üyelerine Homologasyon eğitimi vermesi hususunda üyelerden hangi eğitimin verilmesi gerektiği konusunda görüş istenmesine karar verildi.

Tavsiye edilen tedarikçi projesi denetimlerinin Tüv Nord tarafından yapılması kararlaştırıldı.

Tüm üyelerimizden eğitim talepleri istenecek ve bu çerçevede belirli periyotlarda üyelerimize eğitim programı hazırlanacak.

SSAB firması tarafından ECE R 58.03 Arka koruma (Tampon) tertibatı için üyelerimize hazırlamış oldukları eğitim sunumunun yararlı olduğu kararlaştırıldı.

Gelecek toplantı 27 Aralık tarihinde TREDER Pendik Ofis binasında saat 10:00 / 17:00 arasında yapılacak.

 

Bu gönderiyi paylaş
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart