TREDER Üyeleri Teknik Alet’i ziyaret etti
Posted in Haber

Türkiye’nin treyler sektöründeki tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerini Teknik Alet ile sürdürdü. Binin üzerinde ekipman tedarik eden Teknik Alet, İstanbul’daki genel merkezinde 28 Ekim tarihinde TREDER üyelerini ağırladı. Son teknolojik ürün ve sistemler hakkında üyeleri bilgilendiren Teknik Alet yetkilileri, üyelere ürünlerin nasıl çalıştığını uygulamalı gösterdi.

Treyler Sanayicileri Derneği, ürünler ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler almak için  Teknik Alet’i ziyaret etti. Teknik Alet’in distribütörlüğünü yaptığı markalar arasında yer alan ABD merkezli Carlisle Companies Incorporated iştiraki olan Carlisle Fluid Technologies; boya, toz, sızdırmazlık elemanı, yapıştırıcı ve köpük gibi çok çeşitli uygulama malzemelerinin tedariki, kontrolü, tatbiki ve kürlenmesi için müşterilere sektör lideri çözümler sunuyor. Carlisle’nin yıllık 4,5 milyar dolarlık ciroya ulaştığı bilgisini veren Teknik Alet Türkiye, Güney Afrika ve Ortadoğu Satış Müdürü Emrah Özdemir, amacımız tüm yaş boya, toz boya, sızdımazlık ve yapıştırma uygulamalarında müşteri ihtiyaçlarına tek adreste cevap verebilmek ” şeklinde konuştu.

 

Boya tabancasını icat eden firma

Carlisle FT’nin çatısı altındaki Devilbiss, Binks, Ransburg markalarının boya ekipmanları alanında sektöre yön veren markalar olduğunu vurgulayan Teknik Alet Boya Ekipmanları Grup Yöneticisi Ferhat Caba, mobilya, genel endüstri ve otomotiv sektöründe Carlisle FT’nin ekipmanlarının kullanıldığını söyledi. Türkiye’de kamyondan, savunma sanayine, otomotiv yedek parçalarından beyaz eşyaya kadar pek çok üründe ürünlerinin kullanıldığını aktaran Caba, boyanın olduğu her yerde olduklarını vurguladı.

Elektrostatik Sistemler hakkında bilgi veren Caba, elektrostatik çalışma prensini anlatarak sistemin avantajlarını şöyle anlatı. “Orijinal atomizasyon metodunun transfer verimliliğini uygulamaya bağlı olarak yüzde 20 ile 50 arasında arttırabiliyor. Elektrostatik teknoloji ile boya yüzeyde daha homojen bir şekilde dağılıyor, akma problemleri kayda değer şekilde azalıyor, ulaşılması zor bölgeler daha kolay kaplanabiliyor ve üretim alanındaki kirliliği ve buna bağlı temizlik problemlerini azaltıyor.

Elektrostatik boya tabancasının yeni jenerasyonu; Rans Flex

Rans Flex elektrostatik boya tabancasının, ikinci jenerasyonunun piyasaya sunulduğu bilgisini veren Caba, tabancanın ergonomik, hafif ve pratik kullanımının olduğunu söyledi. Tabancanın çok fazla standardın ve zorluğun olduğu mega yatlarda çok başarılı bir şekilde uygulandığının altını çizen Caba, 3 aya varan yatırım geri dönüş oranlarıyla ürünün özelliklerini şöyle sıraladı:

“Ürünümüz bakım ve temizlik kolaylığı, az parça ve komponent sayısı ile öne çıkıyor. Yüksek verimli kaskad, Devilbiss atomizasyon teknolojisi üzerine kurulu hafif ve sağlam ergonomik yapısı ile uzun süreli ve rahat bir kullanım vadediyor. CE / ATEX / FM güvenlik testi protokollerini karşılıyor. Hızlı tak çıkar esnek hava hortum rekoru ile Solvent ve Su bazlı malzemelere uygun versiyonları olan ürünümüzü 5 yıllık sınırlı garanti ile müşterilerimize sunuyoruz.”

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, “Yapılan tedarikçi ziyaretlerinde üretim ve ürünler hakkında aldıklarımız bilgiler bizleri çok mutlu ediyor. Daha da önemlisi üreticiler ile tedarikçiler bu ziyaretlerden karşılıklı olarak çok yararlı bilgi ve deniyim elde ediyor. Bu sebeple yeni ürün veya sistemi olan firmalarımız derneğimizle irtibata geçebilirler. Hedefimiz ülkemizi treyler üretim merkezi haline getirmek.” şeklinde konuştu.

Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart