TREDER yılın son ziyaretini Denizli’ye yaptı
Posted in Haber

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerine Denizli ile devam etti.  TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri, 20 Kasım tarihinde Çıvgın Boya’nın Denizli Tesislerini ziyaret etti.  40 yılı aşkın bir süredir üretim yapan Çıvgın Boya,  son yenilikçi ürünlerini ve tesislerini treyler sektörüne tanıtma fırsatı yakaladı.

 

 

Temelleri 1974 yılında atılan ve bugün üçüncü kuşak tarafından yepyeni ürünlerle faaliyetlerini sürdüren Çıvgın Boya, idari anlamda geleneksel olarak yönetilirken üretim olarak ise çağdaş metotlarla büyümeye devam ediyor. Ziyaret 2 gün sürdü ve ziyaret kapsamında özel bir toplantı düzenledi. Çıvgın Boya Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Çıvgın, toplantının açılış konuşmasını yaparak, “Zor ve meşakkatli bir sektörün değerli temsilcilerinin hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük işler yaptığını çok iyi biliyoruz. Bunun için sizlerle yol arkadaşlığı yapmaya aday olduk. Çünkü sizlere, hem satış hem satış sonrası anlamında en iyi hizmeti vereceğimize inancımız sonsuzdur. Bunu bana söyleten nedir biliyor musunuz? Geçmişimiz ve hizmet anlayışımız. Ticari bakışımız demiyorum çünkü biz bu firmayı babamızdan devraldık ve şimdilerde evlatlarımız devam ettiriyor. Yani dededen toruna biz böyleyiz. Her zaman dürüst, içten ve samimiyiz. Bundan sonra da böyle sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Sizleri burada misafir etmekten duyduğumuz mutluluğu tarif edemem. Bizler bu kadarını yaptık ama bizden sonraki kuşağın da aynı felsefeyle devam edeceği, artı olarak  çok daha modern yöntemlerle adımız sürdürecekleri inancındayım.”

 

Yeni ve modern üretim tesisleri

Ceyhan Çıvgın’ın ardından söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Mertkan Çıvgın ise şunları ifade etti: “Ar-Ge çalışmaları ile artan ürün çeşitliliği ve kapasite dolayısı ile yeni ve modern üretim tesislerine taşındık. Ekibimizi genişleterek, güzel bir laboratuvar kurduk. Gelebilecek taleplere çok hızlı cevap verebilecek duruma geldik diyebilirim. ISO 12944 standartlarında, C standartlarında, değişik ortam ısılarına uygun boya üretimi yapabiliyoruz. UV dayanımı yüksek ürünlerin yanında, korozyona karşı alternatif ürünler de sunabiliyoruz.”

Boya sistemini seçerken; yapının, tesisin veya tesisatın içinde bulunacağı koşulları hesaplamanın oldukça önemli olduğuna değinen Çıvgın, “Nem, UV dayanımı, kimyasal etki, mekanik aşınma çok önemli. Gömülü mekanlarda, porozite ve temas halinde bulunduğu ortamın durumu göz önünde bulundurulmalı. Çevrenin saldırgan korozitifliğinin etkileri şunlar olacaktır; koruma için kullanılan boya tipi, boya sisteminin toplam kalınlığı, gereken yüzey hazırlığı, minimum ve maximum yeniden kaplanabilme süreleri” diyerek dikkat edilmesi gereken noktalara vurgu yaptı.

İstenilen renkte boya üretmek hiç zor değil

Ceyhan Çıvgın sözlerine şöyle devam etti: “İstenilen renkte boya üretimi bizim için hiç zor değil. Çok kısa sürede tedarik sağlayabiliriz. Ancak biz işe uygun boya üretme felsefesindeyiz. Yani kullanıcı her şeyi bilmek zorunda değil. Boya bizim işimiz. Hangi şartlarda kullanılacaklarına, beklentilerine göre ürün üretmek zorundayız. Zira yanlış bir ürünün zararı sadece kullanıcı veya tedarik yaptığımız firmaya değil bize de yansıyor. O nedenle partner olarak davranmalıyız. Nitekim; partner olarak uygulayıcının önemine inanıyoruz. Bu anlamda da eğitim faaliyetlerine çok önem veriyor, yerinde eğitimlere ağırlık veriyoruz.”

 

Tedarikçilerin desteğine ihtiyacımız var

TREDER Yönetim Kurulu Başkanın Yalçın Şentürk, “Sektörün tek temsilcisi konumunda olmak derneğimize ve üyelerimize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Gelişmek, teknolojiyi takip etmek, yenilenmek, yatırım yapmak, gelişmek ve bunları hiç durmadan yapmak zorundayız. Gerçekten yükümüz fazla. İşte bu noktada sizler gibi değerli tedarikçilerin desteğine ihtiyacımız var. Bu yeni, bu daha iyi, bu daha ekonomik demesi gereken sizlersiniz. Daha kaliteli ve ekonomik ürünler sunabilmek için alternatifleri değerlendirmek durumundayız. Böyle olduğu zaman dünya ile rekabet edecek hale gelebiliriz. Artık dünya çok küçüldü. Her şey her yere satılabiliyor ve her şey her yerden kolaylıkla alınabiliyor. Öyleyse fayda yaratmalı ve bu rekabette yerimizi almalıyız. En önemli nokta sevgili Mertkan Çıvgın’ın söylediği gibi işin arkasında durabilmek ve eğitim boyutu. Ne kadar kaliteli ürün ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın; önemli olan nasıl kullanıldığı nasıl uygulandığıdır. Bu konuda partner ilişkisini çok önemli görüyoruz. Çıvgın Boya’nın ilkeleri, geçmişten gelen değerlerine bağlılığı takdir edilecek bir husus. Bugün geldiği nokta değil sadece; geleceğe yönelik planları, yatırımları ve hedefleri de son derece etkileyici. Profesyonel bir anlayışa, aile havasında çalışan bir şirketi tanımaktan mutluluk duyduk.”

Yılın son Yönetim Kurulu toplantısı Denizli’de yapıldı. Toplantıda 2020 yılında yapılacak Ağır Vasıta Zirvesi görüşüldü.

 

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, katkılarından dolayı Çıvgın Boya Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Çıvgın ve Yönetim Kurulu Üyesi Mertkan Çıvgın’a plaket verdi.

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart