TREDER, İzmir’de Dyo Fabrikasını Ziyaret Etti
Posted in Haber

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tedarikçi ziyaretlerine İzmir’de devam etti. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk başkanlığındaki heyet, Dyo’nun İzmir’deki fabrikasını 19 Eylül tarihinde ziyaret etti. Ziyarette Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü M. Mutlu Uysal, Pazar ve Müşteri Yönetmeni Uzmanı Cem Güvel, üyelere sunum yaptı ve fabrikayı gezdirdi.

Treyler sektörünün temsilcilerini ikinci defa fabrikada ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü M. Mutlu Uysal, boya alanında sanayi, oto tamir, mobilya, deniz, inşaat, polyester, savunma sanayi, bobin boyaları, toz boya, protective boyalar ile yalıtım sektörü gibi bir çok sektöre üretim ve satış hizmeti verdiklerini hatırlatarak farklı alanda ürün sağladıklarını daha da önemlisi müşterinin ihtiyacına yönelik butik hizmet de verebildiklerini vurguladı.

Türkiye’nin tek yerli ve milli boya markası

1954 yılında Türkiye’nin ilk ve tek boya fabrikası olarak hizmet vermeye başladıklarını ve bugün de Türkiye’nin tek yerli ve milli boya markası olduklarını vurgulayan Cem Güvel, Yaşar Grubu’nun 1927 yılından itibaren faaliyette bulunduğunu, 40’ın üstünde ülkeye ihracat yaptığını ve Türkiye’de 600 bayi, 15 bin satış noktası ile hizmet ettiklerini söyledi.

Sektörün ilk Ar-ge Merkezine sahip, cirosunun yüzde 2,5’unu Ar-Ge’ye ayıran Dyo, araç üstü ekipman sektörünün; kimyasallara dayanım, taş çarpma ve darbe dayanımı, yüksek UV direnci, mükemmel parlaklık, korozyon ve nem direnci, kolay tamir edilebilme beklentilerine uygun boya sistemleriyle sektöre hizmet ediyor.

Dünyadaki ilk ve tek ürün Dyo’da

Savunma sanayinde kullanılan teknolojilerin başarı ile uygulandığını anlatan Ar-Ge Uzmanı  Sibel Feriz Şengül, yanma direnci ve IR sistemlerini bir arada bulunduran dünyadaki ilk ve tek ürünün Dyo’da olduğunu söyledi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, yüzde 100 yerli bir firmanın fabrikasını ziyaret etmenin kendilerini çok mutlu ettiğini ve Dyo’nun ulaştığı üretim gücünden dolayı bir üretici olarak gurur duyduğunu ifade etti.  Ziyaretlerinin sektöre büyük katkısı olduğunu kaydeden Şentürk, “Türk treyler sektörü birbirini destekleyerek bir yerlere gelecek. Sektörün önünü açacak, fikir ve bilgi paylaşımları sektörün en önemli kozlarından biri oluyor” şeklinde konuştu.

TREDER Yönetim Kurulu, Eylül ayı toplantısını Dyo fabrikasında gerçekleştirdi. Toplantıda Ekim ayında gerçekleştirilecek CLCRR toplantısının detayları görüşüldü. Tavsiye Edilen Tedarikçi Projesi’ne yapılan yeni müracaatlar da toplantıda değerlendirildi.

 

 

Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart