Üretim uygunluğu ve fren eğitimi büyük ilgi gördü
Posted in Haber

TREDER Teknik Komitesi tarafından 25 Şubat tarihinde EU/2018/858 CoP (Üretimin Uygunluğu) ve Fren konusunda online eğitim düzenlendi. Eğitimlere 70’in üzerinde katılımcı yer alırken, eğitimlerle ilgili olarak katılımcılara sertifika verildi.

Bilindiği üzere 200/46/EC yönetmeliği yerini 2018/858/EU yönetmeliğine bırakıyor. Üreticilerin bu geçiş sürecinde Üretimin Uygunluğu (CoP) bakımından akıllarda oluşan soru işaretlerini gidermek adına GreaTest Yöneticisi Göktürk Perik, eğitim verdi.

Eğitimde CoP’nin kalitenin sürekliliği hakkındaki önemi, korkulacak ya da çekinilecek bir durum oluşturmadığı ve bunun gerekli altyapıyı oluşturulması halinde kolaylıkla üreticilerin kendi bünyesinde gerçekleştirebileceği, çalıştıkları onay kuruluşlarına göre bu işlemin ücretsizde yapılabileceği anlatıldı. Katılımcılara ‘’2018/858/EU yönetmeliği çerçevesinde CoP etkinlikleri’’ hakkında eğitim katılım sertifikası düzenlendi.

 

Günün İkinci oturumunda İntermobil OE Teknik Müdür Yardımcısı Fırat Sinmeç, fren konusunda eğitim verdi.   Gündeme gelen konular arasında şunlar yer aldı:

  • Temel fren sistemlerinde kullanılan parça ve kompanentlerin teknik detaylarının anlatılması,
  • Treyler projelerinin üretim aşamaları ve süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar,
  • Üretimden cıkan araçların dosyalarının oluşturularak, her araçın üretimden sorunsuz çıktığının test ve controlerinin yapılma aşamaları,
  • Dünyada Wabco tarafından yeni geliştirilen ürünler ve bu ürünlerin kullanım şekilleri,
  • Wabco Fren sistemi ve uygulanan fonksiyonların tanıtılması (Gelişen arac parkında teknolojik araç yapılmasının önemi),

İtermobil Teknik Destek Mühendisi Uğurcan Özçelik, telematik ürünlerini ve özelliklerini anlattı. Sistemin sağladığı avantajları dile getiren Özçelik, özellikle garanti ve servis uygulamaların üretici yararına olduğunun altını çizdi.

Günün son eğitimini yapan İntermobil Satış Müdür Yardımcısı Ozan Kardeş ise Pomled Marka jantların üretim prosesleri, avantajları ve dünya piyasasındaki yeri hakkında bilgi verdi. Hella Treyler aydınlatma sistemleri ve çözümlerini de anlatan Kardeş, VALX aks üreticisi dünyadaki yeri ve üretim proseslerini aktardı.

Bu gönderiyi paylaş
Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart