Neden Üye Olmalısınız?

1- TIREXPO Fuarına İndirimli Fiyattan Katılım

TREDER’in CNR Fuarcılık işbirliği ile 2014 Yılından itibaren düzenlemeye başladığı, her yıl yapılacak ve sektörde ilk uzmanlık fuarı olan TIR EXPO Treyler, Üst Yapı ve Yan Sanayi Fuar’ına indirimli fiyattan katılım sağlanmaktadır.

2- TREDER Haber Dergisine Abonelik 

TREDER’in 2 ayda bir yayımladığı, sektörde çok beğenilen ve merakla beklenen TREDER Haber Dergisine ücretsiz abone olunması ve sektörümüzdeki güncel gelişmeler ve konulardan haberdar olunması, şirketinizdeki önemli gelişmelerin Dergide haber olmasıyla, şirketlerinizdeki önemli faaliyetlerden, geniş bir kitlenin haberdar olması, Derginin çok çeşitli adreslere yayımlanması sayesinde gerçekleşmektedir.

3- Logo ve Araç Resimlerinizin Web Sitemizde Yer Alması 

Hem Yurt içinde hem de Yurt dışında daha fazla izlenen ve takip edilen bir site haline gelen www.treder.org.tr de logolarınızın ve araç resimlerinizin ücretsiz olarak yer alması sağlanmaktadır.

4- Treyler İstatistiklerine Ulaşmak 

TREDER üyelerinin İç/Dış ve Toplam Satış adetleri, güncel olarak www.treder.org İstatistik kısmında, aylık olarak yayımlanmaktadır. Böylelikle Treyler sektöründe çok önemli bir data base haline gelen treyler istatistiklerinin yaklaşık %65’ine, yıl, ay ve treyler tipi bazında ulaşım sağlanmaktadır.

5- Basınla İlişki Kurmak 

TREDER, sektördeki muhtelif konular, gelişmeler, sorunlar ve çözüm arayışları ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi vermek, kamuoyu oluşturmak ve sektörün bilinilirliği ve tanınılırlığını arttırmak amacıyla Basın Bültenleri yayımlamaktadır. Bu Basın Bültenlerinde, üye firmalarımızın da görüş ve düşünceleri, Dernek içinde görüş birliği oluştuktan sonra sektör basını ve gerektiğinde ulusal basına iletilmektedir.

6- Treyler Zirvelerine Katılmak

TREDER, 2013 yılından itibaren yılda bir kez, sektörümüzle ilgili çok önemli konularda Treyler Zirveleri düzenlemektedir. Bu Zirveler, 2013 Kasımında düzenlenen ADR Zirvesi ile başlamıştır. 2014 yılında da ATP konusunda düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu zirvelere ücretsiz katılım ve ilgili konularda uzman ve otorite olmuş kişilerin düşünce ve çalışmalarından faydalanma imkanı sağlanmaktadır.

7- CLCCR Çalışmalarından Haberdar Olmak

Avrupa’daki treyler üreticilerinin çatı kuruluşu olan International Associtiation of the Body and Trailer Building Industry (CLCCR)nin çalışmalarından haberdar olmak ve sektörümüzle ilgili güncel bilgi ve gelişmelere ulaşmak mümkün olmaktadır.

8- Sektörle İlgili Konularda Bakanlıklarla İlişki Kurmak 

Derneğimiz, sektörümüzle ilgili önemli konularda muhtelif kamu kurum ve kuruluşuyla görüşmeler yapmakta ve önemli sonuçların alınmasına katkıda bulunmaktadır. Örneğin ADR, ATP gibi konularda, Bakanlıklar ve ilgili kurumlarla çalışmalara devam edilmektedir. Böylelikle, kamu ve Bakanlıklardaki karar verici yetkili organlarla temas sağlanarak ortak çalışmalar yapılmakta, Derneğimizin görüşleri aktarılmaktadır.

9- TREDER Teknik Komitesi Çalışmalarından Faydalanmak

TREDER Teknik Komitesi, düzenli ve periyodik olarak toplanmakta gerek Bakanlıklarla ilişkiler çerçevesinde ele alınan, gerekse Yönetim Kurulu toplantılarında kendilerine verilen görevler doğrultusunda belirlenen Toplantı Gündemleri çerçevesinde çalışmaktadır. Sektörümüzle ilgili teknik konularda fikir alışverişinde bulunmak ve sorunlara çözüm geliştirmek mümkün olmaktadır.

10- TREDER ADR Komitesi Çalışmalarından Faydalanmak

Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması olan ADR’ye Türkiye de taraf olmuştur. Ülkemizde, 1 Ocak 2014’ten itibaren Karayoluna çıkarak tehlikeli madde taşıyacak olan her araç, ADR belgeli olmak zorundadır. TREDER, bu konuda Ulaştırma Bakanlığı ve TSE ile çok ciddi ortak çalışmalar ve çalıştaylar yapmıştır. TREDER ADR Komitesi, bu çalışmalarda çok ciddi rol oynamıştır.

11- TREDER ATP Komitesi Çalışmalarından Faydalanmak

Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve Bu Tip Taşımalarda Özel ekipmanların Kullanımı Antlaşması olan ATP’ye,
Türkiye de taraf olmuştur. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, balık ve diğer deniz ürünleri, taze sebze-meyveler, dondurulmuş hazır gıdalar, sıvı yağlar, margarinler, taze ve konsantre meyve suları, ilaçlar gibi, son kullanıcıya bir soğuk tedarik zinciri ile ulaştırılması esaslarını belirleyen ATP, sektörümüzde frigorifik araçların üretiminin artması ve kullanımının yaygınlaşmasıyla ilgili olan en önemli konulardan biridir. TREDER ATP Komitesi de bu çerçevede çalışmalarını sürdürmektedir.

Reklam
Üye Firmalarımız

Arama kelimesini yazın ve arama yapın

Shopping Cart